Ресторан Ла Тана
Галерија:
Опис

Се работи за новопечена гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години, место каде што ќе го почуствувате благодедството на вкусната храна и прекрасното вино, место каде што е опфатена целокупната потреба на еден народ што му е потребна во овој момент на нереални, неквалитетни и непродуктивни производи од страна на угостителските објекти.

Гостилница ЛА ТАНА пред се ќе работи на храна со висок квалитет, брза и исклучително професионална услуга од страна на целоопфатениот персонал. Гостилница ЛА ТАНА не им нуди на своите клиенти само скара и домашни салати, туку и цела низа висококвалитетна храна од македонската традиционална кујна и пијалоци.

Овие рецепти ќе ги подготвуваат готвачи кој имаат искуство од старата македонска-традиционална кујна, И нормално ќе се работи секогаш по желбата на нашите драгоцени клиенти.

Нашата локација се наоѓа на можеби и најпрометната улица кај што се наоѓа ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРОЛЕТ и ТУТУНСКИ КОМБИНАТ СКОПЈЕ

Инфо
тел:+389 77 592 211
адреса:Пролет бр.13
http://www.latana.mk
gorjan.tikovski@hotmail.com
Места за седење (внатре): 30
Места за седење (надвор): 120
Картички: Visa, MasterCard
Јазици:Англиски, Романски, Влашки
Паркинг: 20 Приватен, 100 Слободен
Работно време: 08:00-24:00 / 08:00: 01:00
Вид на музика: Староградска, секоја вечер музика во живо
Датум на отворање:
WiFi
Локација
Мени
Доручек
 • Македонски (пржени лепчиња, сирење, јогурт)... 100ден
 • Љубовен појадок (виршли, јајца, сирење)... 100ден
 • Доручек ЛаТана (сланина, јајца, кашкавал, печурки, маслинки)... 130ден
 • Омлет по желба ... 110 ден
 • Летна манџа (домат, пиперка) ... 110 ден
 • Хемендекс (пржена шунка со јајце на око) ... 100 ден
 • Селска кајгана (свежи домати, блага пиперка оржени со јајца и серење) ... 130 ден
 • Бекендекс (пржена шунка, јајца на око) ... 100 ден
 • Пита (јогурт 200мл) ... 120 ден
 • Ладни Предјадења
 • Кашкавал Кравји 100гр. ... 110 ден
 • Сирење Овчо 100гр. ... 110 ден
 • Сирење Кравјо 100гр. ... 100 ден
 • Ордевер (1лице - кашкавал, св.врат, чајна, шунка, урнебес салата) ... 100 ден
 • Пршут (свински, говедски) 100гр. ... 200/300 ден
 • Пиперки со павлака 200 гр ... 100 ден
 • Ајвар 50гр. ... 100 ден
 • Макало 50гр. ... 100 ден
 • Пинџур 50гр. ... 100 ден
 • Лутеница ... 100 ден
 • Солена палачинка (шунка, кашкавал, 1 пар, кечап, мајонез) ...100 ден
 • Мезе даска 2 лица или 4 лица (сирење, домат, ајвар, лутеница, пинџур, кромид, магдонос ... 400/800 ден
 • Сувомесната даска за 2 или 4 лица (печеница, свински врат, димен кашкавал, маслинки, шунка, кулен) ... 250/500 ден
 • Kaрпачо од свежи печурки (свежи шампињони, лимонска киселина, сол-бибер) ... 160/160ден
 • Топли предјадења
 • Печурки на жар (250гр.саламурени шампињони, марула, лимон) ... 140 ден
 • Похован Кашкавал кравји (100гр. - кашкавал кравји, татар сос, брашно, презла, масло, јајце) ... 110 ден
 • Врагњ ... 250 ден
 • Похована Зденка 50гр. ... 30 ден
 • Поховани Тиквици 200гр. ... 100 ден
 • Похован кромид 200гр. ... 80 ден
 • Поховани маслинки ... 100гр. ... 149 ден
 • Модар патлиџан со рендано сирење
 • Сирење на скара (кравјо) ... 89 ден
 • Сирење на скара со сланина(кравјо) ... 120 ден
 • Полнета похована пиперка (пиперка блага, јајце, тартар сос, урда, презла, масло, лимон, домат)... 100 ден
 • Пирошка ... 100 ден
 • Помфрит 370 гр.
 • Чорби
 • Телешка чорба ... 89 ден
 • Салати
 • Овчарска салата (домат, краставица, маслинки, кравјо сирење, печурки, кашкавал, јајце) ... 130 ден
 • Шопска (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење марула) ... 100/160/210 ден
 • Грчка салата (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење, оригано, кромид, јајце) ... 110/190/210 ден
 • Домат салата (домат, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
 • Краставица салата (касвица, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
 • Зелена мешана салата (урнебес салата, маслинки со пиперка, цвекло, кравјо сирење, морков, марула, краставица, зелка зелена) ... 140 ден
 • Витаминска салата (морков, зелка, марула, краставица) ... 100 ден
 • Мимоза салата (марула, јајце, маслинки) ... 90 ден
 • Градинарска салата (спанаќ, свежи печурки, пиперка блага, морков, марула, магдонос, кромид, колар) ... 120 ден
 • Македонска салата (домат, пиперка блага, маслинки, магдонос, кромид) ... 100 ден
 • Туна салата (туна, марула, лимон, кромид, маслинки) ... 150 ден
 • Таратор (павлака, краставица, магдонос, маслинка) ... 80 ден
 • Компир салата (компир, кромид, марула, маслинки) ... 70 ден
 • Шеф салата (јајце, пилешка шунка, домат, краставица, кравјо сирење) ... 160 ден
 • Цезар салата (пилешко месо, марула, крутони, сок од лимон, јајце, ворчестер сос, црн бибер) ... 180 ден
 • Сезонска салата (туршија) ... 100 ден
 • Пача 200гр ... 100 ден
 • Скара
 • Кебап на жар (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони) ... 14 ден
 • Шарска плескавица (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони, кашкавал) ... 170 ден
 • Пилешки стек на жар (пилешки стек саламурен, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат) ... 160 ден
 • Похован стек (пилешки стек саламурен. презла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишони, тартар сос) ... 170 ден
 • Пилешки ражнич (пилешко месо, сланина, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 160 ден
 • Пилешка полнета вешалица (пилешко месо, кашкавал, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 170 ден
 • Бела вешалица (свинско каре. помфрит, гарнир мешавина, цвекло, марула, корнишони) ... 200
 • Чадена вешалица (чаден свински врат, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, пиперка) ... 180 ден
 • Уштипак 60гр. ... 70 ден
 • Свински увијач (свинско каре, сланина, печурки, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 180 ден
 • Кременадла на жар (кременадла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишоние)
 • Растурен свински ражнич (свинско месо, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина, домат, марула) ... 180 ден
 • Чаден свински увијач (свинско месо, помфрит, саламурени [ампиwони, корнишони, гарнер мешавина, домат, марула) ... 200 ден
 • Свинско филе на жар (свинско филе, помфрит, гарнир мешавина) ... 250 ден
 • Свинско ребро на жар (ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, лимон, морков) ... 210 ден
 • Свинско ребро на жар (чадено ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, пиперка) ... 210 ден
 • Домашен колбас (скараxиска колбасица, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, пиперка) ... 150 ден
 • Џигер на жар (џигер, помфрит)... 160 ден
 • Бела вешалица во сос
 • Јадење по нарачка
 • Грне ЛА ТАНА (свинска кртина, пилешко месо, печурки, кромид, сенф, зачини, ЛА ТАНА сос) ... 1000 ден
 • Плетенка ЛА ТАНА (бела вешачица, сланина, печурки, помфрит, ЛА ТАНА сос) ... 300 ден
 • Селско месо за 1 лице / 4 лица (свинско филе, пилешки стек саламурен, мелено месо, кашкавал, корнишони, магдонос)... 250/1000
 • Мучкалица (свинска кртина, кромид, пиперка, домат, лук) ... 250 ден
 • ТАвче гравче за 4 особи ... 400 ден
 • Мусака за 4 особи(мелено месо, компир, кромид, бибер, ЛА ТАНА сос) ... 400 ден
 • Пилешки прсти (пилешки стек свеж, тартар сос, гарнир мешавина, брашно, масло, лимон, јајце) ... 159 ден
 • Свински ражнич растурен во сос (свинско месо, сос, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина) ...240 ден
 • Пастрмка ... 250 ден
 • Ослич ... 150/200 ден
 • Пилешко во кари сос (пилешки стек, сос, помфрит, шампињони)... 190 ден
 • Oриз со зеленчук - 1 порција ... 100 ден
 • Сарма од зелка - 1 парче ... 50 ден
 • Вариво и додатоци
 • Mешавина ... 70 ден
 • Пекарски компир ... 70 ден
 • Маслинки ... 70 ден
 • Додатоци (кечап, мајонез, сенф, дресинг, шеф сос) ... 30 ден
 • Пиперка лута 1 парче ... 30 ден
 • Бела пиперка 1 парче ... 20 ден
 • Леб
 • Лепиња ... 20 ден
 • Нафора ... 70 ден
 • Фурнарини ... 70 ден
 • Десерти
 • Палачинки (по желба) ... 100 ден
 • Бајадера ... 100 ден
 • Падобранци ... 70 ден
 • Топли напитоци
 • Еспресо ... 50 ден
 • Макијато ... 60 ден
 • Капучино... 60 ден
 • Нес кафе ... 70 ден
 • Чај ... 60 ден
 • Ајс кафе ... 100 ден
 • Македонско кафе ... 50
 • Освежителни пијалоци
 • Јогурт 0,33л ... 50 ден
 • Безалкохолни пијалоци
 • Минерална вода 0.75л ... 70 ден
 • Минерална вода 0.25л ... 70 ден
 • Газирани сокови 025л ... 70 ден
 • Негазиран сок (по избор) ... 70 ден
 • Кокта 0.25л ... 70 ден
 • Цедевита ... 70 ден
 • Леден чај ... 90 ден
 • Пивo
 • Скопско 0.33/0.5л ...80 ден
 • Амстел 0.3л ... 120 ден
 • Хајнекен 0.33л ... 150 ден
 • Туборг 0.3л ... 120 ден
 • Старопрамен 0.5л ... 120 ден
 • Даб 0,33/0.5л ... 80 ден
 • Кромбахер темно 0.33л ... 110 ден
 • Жестоки пијалоци
 • Жолта ракија 0.5 ... 55 ден
 • Марков манастир 0.5 ... 90 ден
 • Балантајн 0.4 ... 150 ден
 • Џони вокер 0.4 ... 150 ден
 • Џек данијелс 0.4 ... 250 ден
 • Џејмисон 0.4 ... 170 ден
 • Чивас 0.4 ... 250 ден
 • ЏБ 0.4 ... 160 ден
 • Водка вигор 0.4 ... 70ден
 • Водка смирнов 0.4... 90ден
 • Бадел бренди 0.4 ... 70 ден
 • Јегер 0.4 ... 120 ден
 • Пелинковац 0.4 ... 70 ден
 • Рум бадел 0.4 ... 70 ден
 • Бејлис 0.4 ... 150 ден
 • Шток 0.4 ...100 ден
 • Узо 0.4 ... 70 ден
 • Узо плумари 0.4 ... 100 ден
 • Мастика 0.4 ... 80 ден
 • Мартини 0.4 ... 130 ден
 • Џин 0.4 ... 70 ден
 • Моет ... 7000 ден
 • Рум Бакарди 0.4 ... 100 ден
 • Црвени вина
 • Марков манастир 0.75 ... 1000 ден
 • Скупи куве 0.75 ... 1000 ден
 • Вранец 0.75 ... 450 ден
 • Вранец 0.187 ... 140 ден
 • Сирах кабарне 0.75 ... 600 ден
 • Сирах кабарне 0.187 ... 140 ден
 • Кале 0.75 ... 600 ден
 • Кале 0.187 ... 140 ден
 • Кабарнет совињон 0.75 ... 500 ден
 • Мерлот 0.75 ... 500 ден
 • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
 • Санта Марија 0.187 ... 140 ден
 • Розе Канин 0.75 ... 600 ден
 • Санџовезе 0.75
 • Сирах кабарне барик 0,75 ... 3000 ден
 • Сирах кабернет 0.187 ... 140 ден
 • Бели вина
 • Мускат 0.75
 • ... 600 ден
 • Мускат 0.187 ... 140 ден
 • Шардоне 0.75 ... 450 ден
 • Шардоне 0.187 ... 140 ден
 • Траминец 0.75 ... 450 ден
 • Траминец 0.187 ... 140 ден
 • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
 • Темјанка 0.75 ... 700 ден
 • Шардоне барик 0.75 ... 3000 ден
 • Шардоне бланк 0.187 ... 140 ден
 • Литарски вина
 • Смедеревка 1л ... 239 ден
 • Вранец 1л ... 239 ден
 • Розе 1л ... 239 ден
 • Апетисани
 • Апетисани 100гр (бадем, лешник, индиски орев)... 99 ден
 • Неделно мени
 • Понеделник - мусака
 • Вторник - Ориз со зеленчук
 • Среда - Телешки медаљони
 • Четврток - Свинска коленица
 • Петок - Tавче гравче
 • Ла тана ви препорачува да пробате
 • Салати - цезар салата, мешана свежа + пиперка во павлака
 • Доручек - Ла Тана
 • Ладно предјадење - мезе даска за 2/4, сувомесната даска за 2/4
 • Топло предјадење - топла даска препорачана од келнерите
 • Скара - Чаден свински увијач на жар, растурен ражнич во сос, плескавица ла тана
 • РЕЗЕРВИРАЈТЕ МАСА
  Изберете датум и време
  Датум


  Време


  Бр. гости


  Или јавете се на:
  +389 77 592 211
  Галерија:
  Опис

  Се работи за новопечена гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години, место каде што ќе го почуствувате благодедството на вкусната храна и прекрасното вино, место каде што е опфатена целокупната потреба на еден народ што му е потребна во овој момент на нереални, неквалитетни и непродуктивни производи од страна на угостителските објекти.

  Гостилница ЛА ТАНА пред се ќе работи на храна со висок квалитет, брза и исклучително професионална услуга од страна на целоопфатениот персонал. Гостилница ЛА ТАНА не им нуди на своите клиенти само скара и домашни салати, туку и цела низа висококвалитетна храна од македонската традиционална кујна и пијалоци.

  Овие рецепти ќе ги подготвуваат готвачи кој имаат искуство од старата македонска-традиционална кујна, И нормално ќе се работи секогаш по желбата на нашите драгоцени клиенти.

  Нашата локација се наоѓа на можеби и најпрометната улица кај што се наоѓа ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРОЛЕТ и ТУТУНСКИ КОМБИНАТ СКОПЈЕ

  Мени
  Доручек
 • Македонски (пржени лепчиња, сирење, јогурт)... 100ден
 • Љубовен појадок (виршли, јајца, сирење)... 100ден
 • Доручек ЛаТана (сланина, јајца, кашкавал, печурки, маслинки)... 130ден
 • Омлет по желба ... 110 ден
 • Летна манџа (домат, пиперка) ... 110 ден
 • Хемендекс (пржена шунка со јајце на око) ... 100 ден
 • Селска кајгана (свежи домати, блага пиперка оржени со јајца и серење) ... 130 ден
 • Бекендекс (пржена шунка, јајца на око) ... 100 ден
 • Пита (јогурт 200мл) ... 120 ден
 • Ладни Предјадења
 • Кашкавал Кравји 100гр. ... 110 ден
 • Сирење Овчо 100гр. ... 110 ден
 • Сирење Кравјо 100гр. ... 100 ден
 • Ордевер (1лице - кашкавал, св.врат, чајна, шунка, урнебес салата) ... 100 ден
 • Пршут (свински, говедски) 100гр. ... 200/300 ден
 • Пиперки со павлака 200 гр ... 100 ден
 • Ајвар 50гр. ... 100 ден
 • Макало 50гр. ... 100 ден
 • Пинџур 50гр. ... 100 ден
 • Лутеница ... 100 ден
 • Солена палачинка (шунка, кашкавал, 1 пар, кечап, мајонез) ...100 ден
 • Мезе даска 2 лица или 4 лица (сирење, домат, ајвар, лутеница, пинџур, кромид, магдонос ... 400/800 ден
 • Сувомесната даска за 2 или 4 лица (печеница, свински врат, димен кашкавал, маслинки, шунка, кулен) ... 250/500 ден
 • Kaрпачо од свежи печурки (свежи шампињони, лимонска киселина, сол-бибер) ... 160/160ден
 • Топли предјадења
 • Печурки на жар (250гр.саламурени шампињони, марула, лимон) ... 140 ден
 • Похован Кашкавал кравји (100гр. - кашкавал кравји, татар сос, брашно, презла, масло, јајце) ... 110 ден
 • Врагњ ... 250 ден
 • Похована Зденка 50гр. ... 30 ден
 • Поховани Тиквици 200гр. ... 100 ден
 • Похован кромид 200гр. ... 80 ден
 • Поховани маслинки ... 100гр. ... 149 ден
 • Модар патлиџан со рендано сирење
 • Сирење на скара (кравјо) ... 89 ден
 • Сирење на скара со сланина(кравјо) ... 120 ден
 • Полнета похована пиперка (пиперка блага, јајце, тартар сос, урда, презла, масло, лимон, домат)... 100 ден
 • Пирошка ... 100 ден
 • Помфрит 370 гр.
 • Чорби
 • Телешка чорба ... 89 ден
 • Салати
 • Овчарска салата (домат, краставица, маслинки, кравјо сирење, печурки, кашкавал, јајце) ... 130 ден
 • Шопска (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење марула) ... 100/160/210 ден
 • Грчка салата (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење, оригано, кромид, јајце) ... 110/190/210 ден
 • Домат салата (домат, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
 • Краставица салата (касвица, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
 • Зелена мешана салата (урнебес салата, маслинки со пиперка, цвекло, кравјо сирење, морков, марула, краставица, зелка зелена) ... 140 ден
 • Витаминска салата (морков, зелка, марула, краставица) ... 100 ден
 • Мимоза салата (марула, јајце, маслинки) ... 90 ден
 • Градинарска салата (спанаќ, свежи печурки, пиперка блага, морков, марула, магдонос, кромид, колар) ... 120 ден
 • Македонска салата (домат, пиперка блага, маслинки, магдонос, кромид) ... 100 ден
 • Туна салата (туна, марула, лимон, кромид, маслинки) ... 150 ден
 • Таратор (павлака, краставица, магдонос, маслинка) ... 80 ден
 • Компир салата (компир, кромид, марула, маслинки) ... 70 ден
 • Шеф салата (јајце, пилешка шунка, домат, краставица, кравјо сирење) ... 160 ден
 • Цезар салата (пилешко месо, марула, крутони, сок од лимон, јајце, ворчестер сос, црн бибер) ... 180 ден
 • Сезонска салата (туршија) ... 100 ден
 • Пача 200гр ... 100 ден
 • Скара
 • Кебап на жар (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони) ... 14 ден
 • Шарска плескавица (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони, кашкавал) ... 170 ден
 • Пилешки стек на жар (пилешки стек саламурен, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат) ... 160 ден
 • Похован стек (пилешки стек саламурен. презла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишони, тартар сос) ... 170 ден
 • Пилешки ражнич (пилешко месо, сланина, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 160 ден
 • Пилешка полнета вешалица (пилешко месо, кашкавал, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 170 ден
 • Бела вешалица (свинско каре. помфрит, гарнир мешавина, цвекло, марула, корнишони) ... 200
 • Чадена вешалица (чаден свински врат, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, пиперка) ... 180 ден
 • Уштипак 60гр. ... 70 ден
 • Свински увијач (свинско каре, сланина, печурки, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 180 ден
 • Кременадла на жар (кременадла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишоние)
 • Растурен свински ражнич (свинско месо, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина, домат, марула) ... 180 ден
 • Чаден свински увијач (свинско месо, помфрит, саламурени [ампиwони, корнишони, гарнер мешавина, домат, марула) ... 200 ден
 • Свинско филе на жар (свинско филе, помфрит, гарнир мешавина) ... 250 ден
 • Свинско ребро на жар (ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, лимон, морков) ... 210 ден
 • Свинско ребро на жар (чадено ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, пиперка) ... 210 ден
 • Домашен колбас (скараxиска колбасица, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, пиперка) ... 150 ден
 • Џигер на жар (џигер, помфрит)... 160 ден
 • Бела вешалица во сос
 • Јадење по нарачка
 • Грне ЛА ТАНА (свинска кртина, пилешко месо, печурки, кромид, сенф, зачини, ЛА ТАНА сос) ... 1000 ден
 • Плетенка ЛА ТАНА (бела вешачица, сланина, печурки, помфрит, ЛА ТАНА сос) ... 300 ден
 • Селско месо за 1 лице / 4 лица (свинско филе, пилешки стек саламурен, мелено месо, кашкавал, корнишони, магдонос)... 250/1000
 • Мучкалица (свинска кртина, кромид, пиперка, домат, лук) ... 250 ден
 • ТАвче гравче за 4 особи ... 400 ден
 • Мусака за 4 особи(мелено месо, компир, кромид, бибер, ЛА ТАНА сос) ... 400 ден
 • Пилешки прсти (пилешки стек свеж, тартар сос, гарнир мешавина, брашно, масло, лимон, јајце) ... 159 ден
 • Свински ражнич растурен во сос (свинско месо, сос, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина) ...240 ден
 • Пастрмка ... 250 ден
 • Ослич ... 150/200 ден
 • Пилешко во кари сос (пилешки стек, сос, помфрит, шампињони)... 190 ден
 • Oриз со зеленчук - 1 порција ... 100 ден
 • Сарма од зелка - 1 парче ... 50 ден
 • Вариво и додатоци
 • Mешавина ... 70 ден
 • Пекарски компир ... 70 ден
 • Маслинки ... 70 ден
 • Додатоци (кечап, мајонез, сенф, дресинг, шеф сос) ... 30 ден
 • Пиперка лута 1 парче ... 30 ден
 • Бела пиперка 1 парче ... 20 ден
 • Леб
 • Лепиња ... 20 ден
 • Нафора ... 70 ден
 • Фурнарини ... 70 ден
 • Десерти
 • Палачинки (по желба) ... 100 ден
 • Бајадера ... 100 ден
 • Падобранци ... 70 ден
 • Топли напитоци
 • Еспресо ... 50 ден
 • Макијато ... 60 ден
 • Капучино... 60 ден
 • Нес кафе ... 70 ден
 • Чај ... 60 ден
 • Ајс кафе ... 100 ден
 • Македонско кафе ... 50
 • Освежителни пијалоци
 • Јогурт 0,33л ... 50 ден
 • Безалкохолни пијалоци
 • Минерална вода 0.75л ... 70 ден
 • Минерална вода 0.25л ... 70 ден
 • Газирани сокови 025л ... 70 ден
 • Негазиран сок (по избор) ... 70 ден
 • Кокта 0.25л ... 70 ден
 • Цедевита ... 70 ден
 • Леден чај ... 90 ден
 • Пивo
 • Скопско 0.33/0.5л ...80 ден
 • Амстел 0.3л ... 120 ден
 • Хајнекен 0.33л ... 150 ден
 • Туборг 0.3л ... 120 ден
 • Старопрамен 0.5л ... 120 ден
 • Даб 0,33/0.5л ... 80 ден
 • Кромбахер темно 0.33л ... 110 ден
 • Жестоки пијалоци
 • Жолта ракија 0.5 ... 55 ден
 • Марков манастир 0.5 ... 90 ден
 • Балантајн 0.4 ... 150 ден
 • Џони вокер 0.4 ... 150 ден
 • Џек данијелс 0.4 ... 250 ден
 • Џејмисон 0.4 ... 170 ден
 • Чивас 0.4 ... 250 ден
 • ЏБ 0.4 ... 160 ден
 • Водка вигор 0.4 ... 70ден
 • Водка смирнов 0.4... 90ден
 • Бадел бренди 0.4 ... 70 ден
 • Јегер 0.4 ... 120 ден
 • Пелинковац 0.4 ... 70 ден
 • Рум бадел 0.4 ... 70 ден
 • Бејлис 0.4 ... 150 ден
 • Шток 0.4 ...100 ден
 • Узо 0.4 ... 70 ден
 • Узо плумари 0.4 ... 100 ден
 • Мастика 0.4 ... 80 ден
 • Мартини 0.4 ... 130 ден
 • Џин 0.4 ... 70 ден
 • Моет ... 7000 ден
 • Рум Бакарди 0.4 ... 100 ден
 • Црвени вина
 • Марков манастир 0.75 ... 1000 ден
 • Скупи куве 0.75 ... 1000 ден
 • Вранец 0.75 ... 450 ден
 • Вранец 0.187 ... 140 ден
 • Сирах кабарне 0.75 ... 600 ден
 • Сирах кабарне 0.187 ... 140 ден
 • Кале 0.75 ... 600 ден
 • Кале 0.187 ... 140 ден
 • Кабарнет совињон 0.75 ... 500 ден
 • Мерлот 0.75 ... 500 ден
 • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
 • Санта Марија 0.187 ... 140 ден
 • Розе Канин 0.75 ... 600 ден
 • Санџовезе 0.75
 • Сирах кабарне барик 0,75 ... 3000 ден
 • Сирах кабернет 0.187 ... 140 ден
 • Бели вина
 • Мускат 0.75
 • ... 600 ден
 • Мускат 0.187 ... 140 ден
 • Шардоне 0.75 ... 450 ден
 • Шардоне 0.187 ... 140 ден
 • Траминец 0.75 ... 450 ден
 • Траминец 0.187 ... 140 ден
 • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
 • Темјанка 0.75 ... 700 ден
 • Шардоне барик 0.75 ... 3000 ден
 • Шардоне бланк 0.187 ... 140 ден
 • Литарски вина
 • Смедеревка 1л ... 239 ден
 • Вранец 1л ... 239 ден
 • Розе 1л ... 239 ден
 • Апетисани
 • Апетисани 100гр (бадем, лешник, индиски орев)... 99 ден
 • Неделно мени
 • Понеделник - мусака
 • Вторник - Ориз со зеленчук
 • Среда - Телешки медаљони
 • Четврток - Свинска коленица
 • Петок - Tавче гравче
 • Ла тана ви препорачува да пробате
 • Салати - цезар салата, мешана свежа + пиперка во павлака
 • Доручек - Ла Тана
 • Ладно предјадење - мезе даска за 2/4, сувомесната даска за 2/4
 • Топло предјадење - топла даска препорачана од келнерите
 • Скара - Чаден свински увијач на жар, растурен ражнич во сос, плескавица ла тана
 • РЕЗЕРВИРАЈТЕ МАСА
  Изберете датум и време
  ДатумВреме Бр. гости
  Или јавете се на:
  +389 77 592 211